enrutat
Баш бит / “Татар җәмгыятендә һәм гаиләдә хатын-кызның урыны” иҗади бәйгесенең нәтиҗәләре
“Татар җәмгыятендә һәм гаиләдә хатын-кызның урыны” иҗади бәйгесенең нәтиҗәләре

“Татар җәмгыятендә һәм гаиләдә хатын-кызның урыны” иҗади бәйгесенең нәтиҗәләре

“Татар җәмгыятендә һәм гаиләдә хатын-кызның урыны” иҗади бәйгесенең нәтиҗәләре.

ак калфакХикәя номинациясе

  • 1нче урын: Ркаил Зәйдулла (Казан) “Дәү-дәү әни”.
  • 2нче урын: Галимҗан Хәмитҗан улы Гыйльманов (Казан) “Нигез йорт”.
  • 3нче урын: Айгөл Габдулла кызы Әхмәтгалиева “Баланнарда бал тәме”.
  • 3нче урын: Гөлүсә Батталова (ТР., Әтнә районы) “Саваплы сабак”.

Кызыксындыру премиясе

  1. Галлямова Әлфирә (Башкортстан Республикасы) “Аның бары «әти»- дип дәшәсе генә килгән иде”.
  2. Фәрит Фәйзетдин улы Имамов (Түбән Кама) “Кояш кына шаһит”.
  3. Гөлназ Зөфәр улы Шараева ( Яр Чаллы) “Бер тәрәзәле өй”.

Әлеге номинациядә жюри әгъзалары тарафыннан барлыгы 111 эш укылды.

Эссе номинациясе

  • 1нче урын: Ләйсән Кәшфи (Уфа) “Тәмугта яшәүче хатыннар”.
  • 2нче урын: Рәзифә Мөхәммәтгали кызы Тарасова (Мишкә районы, Башкортстан) “Мәңгелек бәхеткә таба сукмагым”
  • 3 урын: Зәйфз Салихова (БР Бәләбәй) “Авыл хатыннары”
  • 3нче урын: Вәсимә Лотфул кызы Хайруллина (ТР Сарман районы) “Әнкәй сандыгы”.

Кызыксындыру бүләге

  • Гайшә Маски (Австралия) “Безнең бала чаклар”
  • Фәния Камининене(Литва) “Гайшабикә әби – Галавутдин – Галяү бабай”
  • Гөлназ Гафарова  (Башкортстан Республикасы) “Акъәбиле балачак илем”.
  • Әлеге номинациядә жюри әгъзалары тарафыннан барлыгы 32 эш укылды.

Очерклар номинациясе

  • 1нче урын: Рәмилә Равил кызы Хәмитова (Казан) “Онытылмый бит ул үткәннәр”
  • 2нче урын: Фәридә Гарип кызы Шакирова (Балтач районы) “Бөртекләп санар чаклар”.
  • 3нче урын: Алсу Саяф кызы Спиридонова (Алсу Дияр) (Мамадыш) “Минем университетларым”.
  • 3нче урын: Гәүһәрия Борхан кызы Вәлиуллина (Лаеш) “Нәсел җепләрнең язмышы”.

Кызыксындыру бүләге:

  • Лентара Хәлилова (Кырым Республикасы) «Әнкәй сагы астында»
  • Лиза Рөстәм кызы Нурлыева (Азнакай) “Вәсиятьләнгән намазлык”.
  • Әлфия Марсел кызы Мухаметова (Актаныш) “Яшьлек авазы”.
  • Әлеге номинациядә жюри әгъзалары тарафыннан барлыгы 72 эш укылды.

Махсус приз

  • Дәвлекамова Юлия (Пенза өлкәсе) (7 сыйныф) “Бала йөрәге”
  • Минһаҗева Марзыя Кадыйр кызы (РТ Балтач районы, Яңгүл авылы, 82 яшь) “Буыннар чылбыры”

 

Безгә Telegram'да язылыгыз.

Фикер калдырырга

Обязательные поля отмечены *

*