enrutat
Баш бит / Җиңүчеләр билгеләнде
Җиңүчеләр билгеләнде

Җиңүчеләр билгеләнде

2014 елның 1 февраленнән 15 майга кадәр  “Бәхетле балачак” Беренче Ачык балалар иҗаты интернет–бәйгесе уздырылды. Оештыру комитеты исеменә төрле милләт балаларыннан бик күп гаризалар килде.

Бәйгедә Татарстан Республикасыннан, Русия төбәкләреннән, якын һәм ерак чит илләрдән, аеруча Канада, Төркия, Франция, Казахстан, Литва дәүләтләреннән балалар катнашты.

Нигезләмә буенча бәйгедә катнашучыларның иҗатлары Бөтендөнья татар конгрессы Башкарма комитетының рәсми сайтына ураншатырылды һәм сайтка керүчеләр исә интернет аша үзләренең тавышлары аша бәя бирде.

Интернет тавыш бирү нәтиҗәләре буенча һәр номинациядә, һәр яшь категориясендә, иң күп тавыш җыючылар арасында җиңүчеләр билгеләнде.

         Бәйгедә катнашып тавыш бирү вакытында иң күп тавыш җыйган (3571) Төркиядән Әмирхан Нәҗипов Оештыру комитеты карары буенча Гран прига лаек дип табылды.

Түбәндәге номинацияләр буенча җиңүчеләр билгеләнде:

Вокал:

1 категория (3–6 яшь):

1 урын:Хөснуллин Рамазан (Татарстан Республикасы);

2 урын: Ибраһимова Камилә (Омск өлкәсе);

3 урын: Тимамеев Артур (Омск өлкәсе).

2 категория (7–10 яшь):

1 урын: Әгъләмова Миләүшә (Татарстан Республикасы);

2 урын: Вахитова Ралина (Курган өлкәсе);

3 урын: Нәҗметдинова Гүзәл (Удмуртия Республикасы).

3 категория (11–14 яшь):

1 урын: Сәфәров Фаил (Татарстан Республикасы);

2 урын: Никитина Зәринә (Татарстан Республикасы);

3 урын: Шәрәфиев Радик (Татарстан Республикасы).

Ансамбльләр, дуэтлар:

1 урын: «Хыял» вокал ансамбле;

2 урын:  «Йолдызчыклар»вокалансамбле (Омск өлкәсе);

3 урын:  «Балачак» дуэты (Омск өлкәсе).

 Нәфис гамәли сәнгать:

1 категория (3–6 яшь):

1 урын: Мортазин Морат (Татарстан Республикасы);

2 урын: Гыйбадуллин Әмир (Татарстан Республикасы);

3 урын: Гайсин Бакир (Татарстан Республикасы).

2 категория (7–10 яшь):

1 урын: Ситтикова Зәринә (Татарстан Республикасы);

2 урын: Хәбибуллина Азалия (Татарстан Республикасы);

3 урын: Идиятов Илнар (Татарстан Республикасы).

3 категория (11–14 яшь):

1 урын: Идиятов Айдар (Татарстан Республикасы);

2 урын: Шәрәфиева Алинә (Татарстан Республикасы);

3 урын: Шәрипова Радмила (Төмән өлкәсе).

 Инструменталь башкару:

2 категория (7–10 яшь):

1 урын: Шәмсетдинова Карина (ТатарстанРеспубликасы);

2 урын: Хәбибуллин Искәндәр (Татарстан Республикасы).

3 категория (11–14 яшь):

1 урын: Ибраһимова Эльза (Оренбург өлкәсе).

Әвәләү, скульптура:

2 категория (7–10 яшь):

1 урын: Шәйдуллина Зилә (Татарстан Республикасы);

2 урын: Әхмәтшина Зәлия (Татарстан Республикасы);

3 урын: Хәйруллин Вәкил (Татарстан Республикасы).

3 категория (11–14 яшь):

1 урын: Кәримова Гөлназ (Татарстан Республикасы);

2 урын: Бордюг Алинә (Казахстан);

3 урын: Осипов Николай (Татарстан Республикасы).

 Әдәби әсәр:

2 категория (7–10 яшь):

1 урын: Гатауллина Зәринә (Татарстан Республикасы);

2 урын: Шәмсетдинова Карина (ТатарстанРеспубликасы);

3 урын: Мортазин Динар (Татарстан Республикасы).

3 категория (11–14 яшь):

1 урын: Сагирова Рәзилә (Татарстан Республикасы);

2 урын: Гаффарова Әнисә (Татарстан Республикасы);

3 урын: Мостафина Камилә (Татарстан Республикасы).

 Рәсем:

1 категория (3–6 яшь):

1 урын:Фазулова Самира (Төмән өлкәсе);

2 урын: Сәлманов Нарим (Татарстан Республикасы);

3 урын: Рәхимов Кәрим (Канада).

2 категория (7–10 яшь):

1 урын: Мәүлиева Азалия (Татарстан Республикасы);

2 урын: Сабитова Сөембикә (Франция);

3 урын: Хаҗиева Альдира (Татарстан Республикасы).

3 категория (11–14 яшь):

1 урын: Фәйзиева Адилә (Татарстан Республикасы);

2 урын: Бордюг Алинә (Казахстан);

3 урын: Калинина Анастасия (Татарстан Республикасы).

Бию:

2 категория (7–10 яшь):

1 урын: Якубова Мәрьям (Әстерхан);

3 категория (11–14 яшь):

1 урын: Гәләүтдинова Эльвира (Курган өлкәсе).

 Нәфис сүз:

1 категория (3–6 яшь):

1 урын:Гыймадиев Камил (Татарстан Республикасы);

2 урын: Усманова Сәминә (Татарстан Республикасы);

3 урын: Абдрахманова Юля (Омск өлкәсе).

2 категория (7–10 яшь):

1 урын: Абрамова Дарья (Татарстан Республикасы);

2 урын: Латыйпова Карина (Татарстан Республикасы);

3 урын:  ГафуроваДиләрә (Татарстан Республикасы).

3 категория (11–14 яшь):

1 урын: Хәфизова Адилә (Татарстан Республикасы)

2 урын: Зиннәтуллина Айзилә ( Татарстан Республикасы);

3 урын: Газизов Рөстәм (Татарстан Республикасы).

Бәйгедә җиңүчеләрне бүләкләү тантаналы рәвештә Казанда уздырылачак. Һәр җиңүчегә үткәрү вакыты һәм урыны күрсәтелгән махсус чакыру җибәреләчәк.

Фикер калдырырга

Обязательные поля отмечены *

*