enrutat
Структура

Структура

 


 

Шәйхразыев Васил Габтелгаяз улы

Татарстан Республикасы вице-премьеры, Бөтендөнья татар конгрессы Милли Шурасы рәисе

Шакиров Данис Фәнис улы


Шакиров Данис Фәнис улы

Бөтендөнья татар конгрессы Башкарма комитеты җитәкчесе


Гыйльметдинов Илдар Ирек улы

Бөтендөнья татар конгрессы Милли Шурасы рәисенең урынбасары, Федераль татар милли-мәдәни мохтарияте советы рәисе, Россия Федерациясе Дәүләт Думасының Милләтләр эшләре комитеты рәисе


Заһидуллина Дания Фатыйх кызы

Бөтендөнья татар конгрессы Милли Шурасы рәисенең урынбасары, Татарстан Республикасы фәннәр академиясе президенты урынбасары


Әбләзов Камил Алим улы

Бөтендөнья татар конгрессы Милли Шурасы рәисенең урынбасары, Сарытау өлкәсе Төбәк татар милли-мәдәни мохтарияте рәисе


Кәримов Тәуфыйк Әкрам улы

Бөтендөнья татар конгрессы Милли Шурасы рәисенең урынбасары, Казахстан Республикасы татар һәм башкорт Конгрессы рәисе

 

БӨТЕНДӨНЬЯ ТАТАР КОНГРЕССЫ АППАРАТЫ


Тукаев Марс Рифкать улы

Башкарма комитеты җитәкчесенең Россия Федерациясе төбәкләрендәге татар иҗтимагый берләшмәләре белән эшләү буенча урынбасары


Илгиз Илдар улы Халиков

Бөтендөнья татар конгрессы Башкарма комитеты җитәкчесе урынбасары


Латыйпов Фәрһад Флорит улы

Бөтендөнья татар конгрессы Башкарма комитеты җитәкчесе урынбасары — Аппараты җитәкчесе


Сабиров Артур Валерьевич

Бөтендөнья татар конгрессының Республика иҗтимагый Фонды директоры


Шәйхиева Гөлназ Фирдинатовна (Гөлназ Шәйхи)

Мәгълүмати хезмәт һәм массакүләм мәгълүмат чаралары белән элемтә идарәсе җитәкчесе


Идрисова Кадрия Раес кызы

Бөтендөнья татар хатын-кызлары оешмалары җитәкчесе, региональ “Ак калфак” татар хатын-кызлары иҗтимагый оешмасы рәисе


Кутеева Ленара Раиф кызы

Бөтендөнья татар конгресы Башкарма комитетының якын һәм ерак чит илләрдәге татар иҗтимагый оешмалары белән эшләү бүлеге җитәкчесе


Уразаев Фәрит Яскәр улы

Бөтендөнья татар конгрессының Татар эшмәкәрләре белән эшләү бүлеге җитәкчесе


Хайсаров Илгиз Нияз улы

Бөтендөнья татар конгрессының Милли Шура рәисе ярдәмчесе

Мәгълүмати хезмәт һәм массакүләм мәгълүмат чаралары белән элемтә идарәсе

Баш референт — Шәйхетдинова Энҗе Адиевна

Редактор-модераторлар:
Насыйбуллина Гүзәл Камил кызы
Әбелханова Илүзә Илдар кызы

Телефон: +7 (843) 236-4966
Пресс-секретарь — Ибраһимов Булат Хәким улы,
Телефон: +7 (843) 236-4966
Сайт администраторы — Вәлиев Эдуард Хәйдәр улы

“Дөнья” студиясе

Баш мөхәррир Вәлиев Римзил Салих улы
Режиссер-оператор Масагутов Марсель Марат улы
Режиссер-оператор Нуруллин Рафис Фанис улы
Телефон: +7 (843) 236-5916

Россия Федерациясе төбәкләрендәге татар иҗтимагый берләшмәләре белән эшләү комитеты

Баш референтлар:
Нигъмәтҗанова Гөлназ Илдар кызы
Садриев Азат Алмас улы
Зәйдуллин Баязит Ркаил улы
Фазлетдинов Илназ Илдус улы

Телефон: +7 (843) 299-7716

Чит илләрдәге татар иҗтимагый берләшмәләре белән эшләү комитеты

Әйдәп баручы референтлар:

Шәйхиева Рамилә Ринат кызы

Телефон: +7 (843) 264-6347

Татар иҗтимагый оешмалары белән эшләү комитеты

Баш референт – Гыйльметдинова Лилия Хәйретдин кызы

Татар яшьләре иҗтимагый оешмалары белән эшләү комитеты

Татар яшьләре белән эшләү комитеты җитәкчесе – Мөслимова Ленария Радик кызы

Әйдәп баручы референтлар:
Вилданова Зөһрә Рифхәт кызы;
Гыйниятуллина Гүзәлия Шамил кызы.

Телефон: +7 (843) 299-7717

“Ак калфак” иҗтимагый оешмалары белән эшләү комитеты

Баш референт – Басыйрова Алия Рәҗәп кызы

Оештыру эшләре һәм махсус проектлар буенча комитет

Комитет җитәкчесе – Газизов Илдар Мәгъруф улы
Әйдәп баручы референт – Зиннурова Диана Марат кызы

Милли мәгариф һәм мәдәният  комитеты

Комитет җитәкчесе — Гыйльметдинов Рөстәм

Баш референт — Нургалиев Алмаз Азат улы

Төбәк тарихын өйрәнүчеләр белән  эшләү комитеты

Комитет җитәкчесе — Борһанов Альберт Әхмәтҗан улы

Исәп-хисап бүлеге

Баш бухгалтер – Боярчукова Гөлнара Рифкать кызы
Бухгалтер – Заһидуллина Камилла Рашид кызы
Бухгалтер – Мәүлиева Гүзәл Җәүдәт кызы
Бухгалтер — Хаҗиева Ләйсән Кәрим кызы

Кадрлар бүлеге

Бүлек җитәкчесе – Гарипова Рәйсә Шәүкәт кызы
Әйдәп баручы референт – Зәйнетдинова Әлфия Рәкыйп кызы

БТКның эшчәнлеген тәэмин итү  бүлеге

Баш референтлар:
Мингәрәев Илдар Камил улы;
Җиһангирова Шәмсия Гатуф кызы.

Юрист – Әюпов Эмиль Аббяс улы

Документлар белән эшләү бүлеге

Бүлек җитәкчесе — Кутузова Люция Азат кызы

БТКның кабул итү бүлмәсе

Баш референт — Ризванова Эльза Зәбир кызы
Әйдәп баручы референт — Мөхәммәдиева Язилә Надир кызы